Western School - Szkoła Języka Angielskiego Ożarów Mazowiecki, korepetycje, angielski


Idź do treści

Filozofia

PHILOSOPHY - FILOZOFIA

"The unexamined life is not worth living"
- Socrates

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym kursie, łączącym w sobie naukę języka i dyskusję filozoficzną. W trakcie zajęć będziesz miał okazję odkryć przyjemność płynącą z klarownego, analitycznego myślenia i szukania odpowiedzi na najważniejsze pytania - a to wszystko w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są w konwencji dyskusji przeplatanej tradycyjnymi ćwiczeniami językowmi (poszerzanie słownictwa, gramatyka, słuchanie). Takie podejście, gdzie język staje się narzędziem, a nie celem samym w sobie, przynosi najlepsze rezultaty.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób zainteresowanych filozofią i nie wymaga wcześniejszego przygotowania w tym kierunku. Stanowi od także doskonały trening dla osób pragnących studiować tę dziedzinę na zagranicznych uczelniach.

W trakcie zajęć słuchacze zapoznają się z najważniejszymi nurtami filozoficznymi, pracują w oparciu o teksty uproszczone i źródłowe, prowadzą burzliwe dyskusje i poznają wiele pojęć z dziedziny filozofii oraz dziedzin pokrewnych. Kurs uczy także swobodnej wypowiedzi, argumentacji, logicznego myślenia

PRZYKŁADOWE MATERIAŁY

Strona zawierająca bardzo ciekawe, często kontrowersyjne ćwiczenia filozoficzne, z których korzystamy w trakcie zajęć:


http://www.philosophersnet.com/games/


Pythagoras: How to measure beauty


Powrót do treści | Wróć do menu głównego