Western School - Szkoła Języka Angielskiego Ożarów Mazowiecki, korepetycje, angielski


Idź do treści

Bankowosc_i_Finanse

BANKING & FINANCE - BANKOWOŚĆ I FINANSE

Angielski dla bankowości i finansów jest kursem przeznaczonym dla osób zatrudnionych w instytucjach finansowych, takich jak banki, fundusze inwestycyjne, firmy consultingowe, biura rachunkowe. W naszej ofercie znajdują się dwa kursy:

English for Banking & Finance - zapoznanie z szerokim zakresem słownictwa z dziedziny bankowości i finansów

Corporate Finance - kurs Finanse Przedsiębiorstw prowadzony w języku angielskim.

English for Banking & Finance

Słuchacze zapoznają się z zagadnieniami takimi, jak:
- bankowość osobista i
korporacyjna
- funkcjonowanie sektora bankowego
- bankowość międzynarodowa
- gospodarka światowa
- inwestowanie
- rynki finansowe
- księgowość i finanse przedsiębiorstw

Ukończenie dwusemestralnego kursu gwarantuje słuchaczom swobodne posługiwanie się terminologią powszechnie stosowaną we wszystkich światowych instytucjach finansowych.

Zajęcia koncentrują się na aktywizacji nowo poznawanego słownictwa. Ma to miejsce poprzez otwarte dyskusje, lekturę oryginalnych tekstów (artykuły, sprawozdania finansowe, prospekty emisyjne i in.), słuchanie nagrań audio i video oraz rozwiązywanie ciekawych i angażujących wszystkie sprawności językowe case study.

Kurs przygotowuje do zdawania egzaminu International Certificate in Financial English (ICFE).

Corporate Finance

Siłą tego kursu są jego wykładowcy - absolwenci i doktoranci SGH. Słuchacze otrzymują podwójną korzyść: pogłębiają swój angielski z zakresu finansów oraz poznają zasady funkcjonowania rynków finansowych i przedsiębiorstw.

Zajęcia prowadzone są w systemie wykład + ćwiczenia. Program kursu porusza wszystkie zagadnienia uwzględniane na tego typu kursach na uczelniach wyższych. Najedź tu, aby zapoznać się ze skróconym syllabusem zajęć. Kurs trwa jeden semestr i kończy się egzaminem.

Oprócz wiedzy praktycznej, dzięki kursowi słuchacze zapoznają się także z angielską terminologią stosowaną na rynkach finansowych. Jest to całkowicie innowacyjne podejście do nauki języka, gdzie angielski jest narzędziem, a nie celem samym w sobie. Dzięki temu przyswojenie języka odbywa się dużo szybciej - jest on niezbędny do zrozumienia wykładu, toteż motywacja do nauki nauki
(świadoma i podświadoma) jest znacznie większa.

Treści merytoryczne wykładu udostępniane są uczniom w formie slajdów. Ponadto każdy słuchacz otrzymuje mini-słownik z wykorzystywanymi w trakcie zajęć pojęciami.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego